user_mobilelogo

Napsali o nás

Zde si můžete počíst, co nás řekli v novinách a co říkají jednotlivé maminky.

 

Olomoucké listy 6/2019 - Táta má svátek

 

Olomoucký senior 1/2019 - Provázek inspiruje napříč všemi generacemi

 

Olomoucké listy 2/2019 - Národní týden manželství

 

Senioři mohou slavit s Rodinným centrem Provázek
Olomoucký senior 3-2018


Olomoucké listy, listopad 2016 - Rodinné centrum Provázek slaví 15 let:


Olomoucké listy duben 2016 - Léto s Provázkem:


Radniční listy, září 2015 - Provázek zve na vzdělávací semináře:


Radniční listy, únor 2015 - Provázek nabízí i vzdělávání rodičům:


Olomoucký týdeník, únor 2015 - Recyklovaná přání:


Radniční listy, prosinec 2014 - Vánočně naladěno v Provázku:


Radniční listy, září 2014 - V Provázku je rušno i po prázdninách:


Radniční listy, květen 2014 - Nejlepší fotka s tátou vyhraje:


Bulletin UNO březen 2013 - Národní týden manželství v Provázku:


Bulletin UNO leden 2013 - Pozvání do RC Provázek:

Bulletin UNO březen 2012 - Provázek v novém:


Bulletin UNO leden 2012 - Aktuality z Rodinného centra Provázek:

Co o nás říkají jednotlivci:

Dáša

Do rodinného centra jsem začala chodit už s prvorozenou dcerkou, které je teď 10 let. Nejen proto, aby se ona dostala mezi děti, ale i kvůli sobě, abych měla s kým sdílet rodičovské starosti a radosti. Dnes už je dcera ve škole, jeden syn ve školce, tak do RC chodím jen s nejmladším synkem Lukášem. Vždy jsem se hojně zapojovala do programů pro děti, neboť jsem před vysokou školou vystudovala učitelství pro mateřské školy. Nyní vedu v RC miniškolku Jasněnku a jsem sama překvapená, jakou mi to dělá radost.

Dáša

RenataDo RC Provázek jsem začala chodit už před 4 roky, když byl mému staršímu synovi jeden rok. Byla jsem ráda, že se dostane do kolektivu dalších dětí a naučí se plno nových věcí. Chodili jsme převážně na programy „tvoření pro děti“ a „cvičení s písničkami“. Pro mě tento čas znamenal relaxaci, odreagování se od běžných starostí a možnost popovídat si s ostatními maminkami. Už se těším, až se bude moci zapojit do programu i můj mladší syn (6 měsíců). Protože moje profese je fyzioterapeut, dostala jsem v roce 2012 nabídku aktivně se účastnit na programu v RC Provázek a vést „cvičení pro batolata“. Baví mě vidět, jak se děti rozvíjejí a zdokonalují v různých dovednostech a učí se spolupracovat se svými vrstevníky.

Renata

Když byl synovi rok, doporučila nám kamarádka cvičení pro děti v centru Provázek. Začali jsme tedy chodit cvičit a do teď se vždy těšíme, když se do centra vypravíme. Panuje tu milá atmosféra, je možnost vyřádit se v herně, vybrat si z pestrého program to, co nás baví. Máme rádi i různé jednorázové akce, na které vyrážíme i s tatínkem. Nyní budou synovi už 4 roky a máme malou dcerku, která dění v centru pozoruje zatím z kočárku. Až budeme jednou společně listovat fotoalbem jejich dětství, obrázky z Provázku tu budou nedílnou součástí, otisklé v naší paměti, stejně tak jako stopy vzácných lidí, které jsem měla možnost tu potkat. Jsem vděčná i za zkušenost vypomáhat jako dobrovolník a nyní, že mohu pracovně vést úterní odpolední aktivity určené především pro prarodiče s vnoučaty.

Zuzka
Radka

Do Provázku jsem začala chodit loni na jaře, pak jsem dostala nabídku pracovat tady na částečný úvazek. Nejdříve jsem měla z toho strach, že to s ročním Filípkem, s domácností a Honzíkem a Pavlíkem v 3. a 2. třídě bude na mě moc. Ale začalo mě to s dětmi i maminkami bavit a moc ráda sem chodím. Ve středu máme program „Hrošík cvičí“ a hodně se s dětmi vyskotačíme a pak je i čas si s mamkami popovídat. V úterý občas cvičím s mamkami, je to super, protože se aspoň trochu hýbeme, i když se nám kolem nohou různě pletou děti.

Radka pracovník RC
Eva

Chodila s vnoučkem do MC Provázek. Byla velmi spokojená, protože to je dobrá příprava pro dítě, které bude jednou navštěvovat školku. Děti si tak zvykají na kolektiv, některé jsou hodně fixované na mamince, ale časem si mezi dětmi zvyknou a naučí se být spolu. Dobré je, že se děti také rozvíjí – učí se malovat, lepit, zpívat nové písničky a další věci.

Paní Eva

MagdaPosláním je podpořit hodnotu rodiny. Chceme rodičům s malými dětmi poskytnout něco jako čerpací stanici. Našim cílem je, aby každý, kdo k nám přijde, mohl načerpat síly po stránce duševní, duchovní i fyzické. Jsem ráda, že hned od začátku působení centra můžu být u všeho, co se děje. Několik let jsem byla dobrovolníkem, teď mám už několik let centrum nastarost. Jsem nejen v herně s rodiči a dětmi, ale starám se také o zákulisí (administrativa, projekty, propagace, spolupráce s organizacemi apod.) Jsem přesvědčená, že to má cenu, a že každý, kdo k nám nějakou dobu chodil, rád na programy a akce v Provázku vzpomíná.

Magda Manažerka MC Provázek
Ales

Jak to vidí manžel: Je to dobrá věc, že manželka není v izolaci doma a má prostě změnu v tom týdenním "programu" na mateřské. Syn má také plno zážitků, ať už z pohádek, písniček nebo vyrábění. Takže to vidím jako opravdu užitečnou věc. Byli jsme také společně na některých akcích – Zimní radovánky, Den otců, Mikuláš.

Aleš tatínek

ZdenkaDo RC Provázek jsem začala chodit se synem na doporučení kamarádky v roce 2006. Oba jsme se tady od začátku cítili moc dobře. V roce 2008 jsem se občas zapojila jako dobrovolník v programu a připravila si pro děti pohádku. Když jsem v roce 2009 dostala nabídku na širší spolupráci, s radostí jsem ji přijala. V té době už byl syn ve školce a do centra jsem chodila s dcerou. Postupně jsem si rozšířila obzory ve všech aktivitách, které RC Provázek nabízí, a po externí spolupráci jsem se v roce 2010 stala zaměstnancem na zkrácený úvazek.

Nyní se podílím na zajištění programů v úterý a ve čtvrtek, večerního tvoření pro maminky a na jednorázových akcích. Mojí "specializací" je výtvarné tvoření pro děti i maminky, pohádky, říkanky a zpívánky. Velkou motivací a zároveň odměnou je radost dětí a rodičů při objevování svých skrytých talentů při tvoření i nová přátelství, která mezi sebou navazují.

Zdeňka pracovník RC
Jana

Do RC Provázek chodím s dětmi asi 2 roky. Začala jsem s dcerou, když byla ještě miminko a pokračuji i po narození syna. Starší dcera si užívá program (cvičení, zpívání, písničky, tvoření) nebo prostě nové hračky a nové kamarády. I s miminkem se to dá zvládnout a je to pro něj příjemná změna prostředí. Jsem vděčná za kontakty s dalšími maminkami i možnost si vzájemně poradit a posloužit aktivním zapojením do tvorby programu dle možností, obdarování a chuti.

Jana maminka na RD
Marcela

Chodím do Provázku už přes tři roky a jsem moc spokojená. Mám radost, že se tam mohou mé děti (Jana - 4 roky, Marie - 2 roky) rozvíjet ve výtvarných, sportovních i sociálních dovednostech. Já jsem moc vděčná za vstřícné prostředí a za to že si tam mohu popovídat a sdílet své zkušenosti s ostatními maminkami. Velký význam pro mě má i páteční křesťanský program pro děti a maminky, kdy se mohu modlit a setkávat se svými přáteli.

Marcela maminka na RD